4.diena – rīsu saldumi un špagati

Sveicieni no Andongas 2.oktobrī!

Šodien mums bija iespēja pagulēt līdz pat 9.00 😀
Protams centīgākie dejotāji, devās pirms brokastīm rīta skrējienā pa Andongas ieliņām!

img-20161002-wa0002

Brokastis mums bija jau pārbaudīta vērtība – līdz ar to katrs jau zināja, ko no piedāvātā klāsta vēlas pamēģināt no jauna.

Pēc brokastīm mums ir pirmā ekskursija dodamies uz Andongas folk (tautas) muzeju! Pirms mēs speram soli tajā tiek dota iespēja pašrocīgi pagatavot rīsu saldumu!

Kā tas darāms?
Ņemam novārītus rīsus ieliekam auduma maisā un zvetējam to ar koka āmuru, līdz izveidojās viendabīga masa 😀 hi hi hi protams, ja kāds to nezin, masu sarullējam un sagriežam mazos kubiciņos un izvārtām riekstu pulverī! Ņammm..

Dodamies tālāk muzejā!
Muzejā iepazīstam seno korejiešu kultūru, nacionālos tērpus, sākot no sadzīves līdz goda tērpiem un svarīgākajiem dzīves brīžiem (bērnu piedzimšanai, kāzām, bērēm un citiem godiem).
Seko nākošais pārsteigums! Muzejā strādā rakstnieks, kurš piedāvā uzrakstīt uz pergamenta mūsu vārdus ar korejiešu zilbēm!
Rakstnieks pārsteigts par mūsu vārdiem-mēs priecīgi par iegūto suvenīru!


Rīta pastaiga pa seno Andongas ciematu izvēršas par jautru fotosesiju. Latviešu meitenes uz tilta, pie kokiem, un visur fonā skaistās tradicionālās korejiešu ēkas! Protams ir arī jāparāda sava vienreizējā lokanība, ko mums piedāvā Emīlija! Tas bija kaut kas! Meitene uz strauta! Jā, jā jūs pareizi sapratāt 😉

img-20161002-wa0047
Lai nonāktu uz autobusu mums bija jādodas pāri garākajam koka tiltam Korejā! Uz autobusu paspējām laikā 😀

20161002_120028

Pēc ekskursijas operatīvā solī dodamies uz mēģinājumu, kurā tiek izdejotas koncerta dejas- steiga ir liela un dejas līdz galam netiek izdejotas, jo jādodas uz koncertu un mūzika tiek bez brīdināšanas nogriezta!!! Tas gan nebija labi.. Bet mēs taču varam sniegt labu koncertu.. ar paceltu galvu pieņemam notikušo (Annika gan to nespēj pieņemt) un dodamies uz koncerta vietu!

Koncertā dejojam 20 minūšu programmu! Ņemam vērā arī ieteikumus no gida puses un ģērbjamies norādītajās teltīs, jo jāievēro viņu noteikumi! Pirmkārt, mantas tiekot izmētātas, un, protams, latviešu meitenēm jāsargā savs skaistums – vēlams nepārģērbties, kur pagadās, jo īpaši starp dejām, kad daži skati esot pārāk neierasti tālu zemju ļaudīm. Respect! Kā vienmēr koncertā latviešu priekšnesumi tiek gaidīti!

img-20161002-wa0087

Pēc koncerta paēduši devāmies izbaudīt festivāla teritorijā esošo tirdziņu burvību, kur varēja apskatīt un iegādāties vietējo mākslinieku koka maskas, gan kā suvenīrus gan lielākas un mazākas, garšvielas, apģērbus, rotas, dažādus ēdienus un dzērienus! Lai to visu apskatītu ar 1 stundu mums nepietika! Noteikti nāksim vēl!


Protams vakars nav noslēdzies ja nav dejots uz lielās skatuves 😀
Šovakar “Galā” koncerts!
Uz lielās skatuves šovakar mirdzēja klauni un Diamond meitenes. Latviešu priekšnesumu paspilgtināja uguns šāvieni gar skatuves malām un burbuļi, kas bija skaisti, beeeet dejotāju kājām lika slīdēt!

20161002_180159

Pēc koncerta dodamies uz 1 h apskatīt tirgu, jo pa dienu bija par maz! Ko mēs tur ieraugam- uz izkārtnes Rīgas bilde! Mmm tas mums reāli sasildīja sirsniņas..

Un visbeidzot dodamies vakariņās! Šoreiz ēdām tradicionāli pagatavotu liellopu, ko paši varējām uzcept! Ņamm, un tas pat nebija ass, kas latviešu vēderiem bija pa prātam!

Mūsu gids Will jeb Vilis nebeidz mums stāstīt, ka esam kļuvuši ļoti populāri Andonga.

20160930_135830

Nu lūk kāda mums bija šī diena! Es pat teiktu VARENA!!!
Pēc šī visa esam nokļuvuši viesnīcā, lai atpūstos un sagatavotos jaunai dienai, jauniem iespaidiem!
Tiekamies rīt!

 

PS Šīs dienas rakstnieks Lauris, bildes pielika – Aija, kas ļoti atvainojas par aizkavēšanos.

Leave a Reply