5.diena – 3.oktobris – baudām vēsturi un taisām papīru

Šis bija pirmais rīts bez izmaiņām. Nekāds pārsteiguma moments – kā tad tā? Viss mierīgi un bez steigas. Mēģinājums turpat viesnīcas pagalmā. Neesam vienīgie, kuri tā mēģina, jo telpas sarunāt ir ļoti grūti. Un nu jau kārtējā mūsu ikdienas uzstāšanās. Vēl neesam dejojuši 2 vienādas programmas. Annika ar savām mūzikas miksēšanas prasmēm par to parūpējas.

Mūsu gids ļoti baidās no galvenā pasākuma organizatora, ar kuru pirms atbraukšanas sazinājāmies – Briana. Brians ir ļoti prasīgs no pārējiem koordinatoriem, kā mūsu gids, kas ir atbildīgs par mūsu grupu, un visi viņa priekšā drebot. Brians ar festivāla viesiem nekomunicē, tikai smaida un visu laiku pīpē. Kad jautājām kādas ir attiecības Dienvidkorejai ar Ziemeļkoreju Mr. Kims, mūsu gids, atbildēja: “Tādas, kā mums ar Brianu” Nu mēs sasmējāmies!

Mūsu gidu Mr. Kim jeb Will – esam pārlatviskojuši par Vili. Vilis stāsta, ka nav viegli jauniešiem Korejā. Viņam ir 25 gadi. Grūti dabūt darbiņu! Ir sirdsdāma, bet precēsies tikai, kad dabūs darbiņu. Vai tad Latvijā jauniešiem vieglāk? Bet novērtēsim katrs savas mājas un dzimteni, jo nekur nav tik labi kā mājās! 🙂

Pusdienojot secinām, ka pie ēdiena jau esam pieraduši, katrs māk izvēlēties un zina, kas ir ēdams. Annikai vēl mēģinām iemānīt prusakus un ko jaunu pamēģināt. Summu jau zinām par prusaku ēšanu 😀 Pēc pusdienām maza sauļošanā kūre, beidzot saulīte mūs lutina! Skaisti!

img-20161003-wa0038

Labs darbiņš, kas padarīts. Koncerts veiksmīgs un dodamies tālāk iepazīt Koreju. Par vienu pārsteigumu šodien gan šoferītis parūpējās- liela krustojuma vidū noslāpa autobuss, viss bez panikas.

Ekskursija: 1. Devāmies uz vienu no senākajām vietām-ciematiem Andongā – Hahoe ciemats, kur Korejiešu tradicionālā kultūra ir dzīva. (Bildes no ciemata)

img-20161003-wa0021

Rīsu lauki, tradicionālās mājiņas – gluži kā filmās. Pasakaini skaista klints, kur, protams, taisījām daudz skaistus zibšņus.

img-20161003-wa0039

Korejiešiem sen jau bijušas apsildāmās grīdas! Mājiņas viņi kurinājuši ārpusē, zem grīdas. Mājiņas vienstāvīgas un celtas uz paaugstinājuma. Sēta ap māju ir nevis koka sētiņa, bet gan kārtīga siena un dažās vietās ieeja sētā ir kā lieli vārti.

20161003_165453

Andongas pilsēta tieši pēc Viņas Augstības Elizabetes ll vizītes ir kļuvusi tik atpazīstama un vairāk tūristu apmeklēta. Hahoe ciematā Anglijas karalienes Elizabetes ll iestādīta priede – arī mēs redzējām šo vēstures liecību.

Mums bija unikāla iespēja – apmeklēt Korejas papīra fabriku, kur papīru ražo ar rokām. Uzzinājām, ka fabrikas darba laiks ir beidzies, tomēr tā tika laipni atvēta tieši priekš mums! Cik Korejieši ir jauki un atsaucīgi! Fabrikas nosaukums ir “Handzhi”: Han – reprezentē Koreju, Dzhi – nozīmē papīrs. Kompānija pastāv 45 gadus. Tas ir ģimenes uzņēmums, kas iepriekš piederējis īpašnieka Mistera Lee tēvam. Pats Mr. Lee strādā šajā papīra ražotnē 18 gadus. Iepazīstināja ar visu procesu kā notiek papīra ražošana. Tiek izmantota konkrēta koka/krūma zaru miziņa. Sākumā to izmērcē ūdenī, tad miziņu liek speciālā balinātājā un, protams, vēl daudz un mums sarežģītas procedūras. Mr. Lee, fabrikas īpašnieks, mums deva iespēju katram pašam taisīt savu papīru! (Papīra taisīšanas bildes) Pētot veikalā un rūpnīcas noliktavā plašo piedāvājuma klāstu, neticējās, ka kompānijā strādā tikai 20 cilvēki! Arī šeit Anglijas karaliene ir ciemojusies pirms 18 gadiem. Mēs viņai pa pēdām!

Vakariņas šovakar Ķīniešu gaumē. Neviens vairs īsti par ēdienu nebrīnās, ir gardi!

Piesātinātā diena ir noslēgusies ar grupas konkursa dejas kārtas numura izlozi. Būsim piektie! Visi sūtiet labas domas un turiet īkšķus par 5!

Baudām Koreju un prieks, ka mājinieki ir domās ar mums 🙂

 

PS Rakstījums Ievas ziņā, bildes – Aijas.

 

One thought on “5.diena – 3.oktobris – baudām vēsturi un taisām papīru

Leave a Reply