7.diena – 5.oktobris – dzimšanas diena nr. 2 un vizīte pie mēra

Sveiki visiem!

5.oktobra rīts iesākas ar Taņas sveikšanu dzimšanas dienā.

Svinīgās noskaņas turpinās – Annika un Aija dodas uz oficiālo pieņemšanu / tēju pie Andongas mēra, kamēr pārējie Beneficieši paliek viesnīcā mēģinot dejas.

Esam sapucējušās, ar dāvanām, ko sargājam, kā protam, jo līst kā pa Jāņiem… atkal. Esot ciklons no Džedžu (Jeju) salas, kas nākot ar  stipriem vējiem un lietu. Ļaudis Korejas dienvidpilsētā Busanā jau esot ārprātā no tā, taču mums sola, ka līdz diviem pēcpusdienā lietus mitēsies, un spīdēs saule. (Tici vai nē, bet, kā uz burvju mājienu, ap diviem debesis noskaidrojās un sākām meklēt saulesbrilles).

Gaidot pieņemšanu pie mēra, Laosas pārstāvji min, no kurienes mēs esam – Bulgārija? Krievija? Jakutija? Jautri! Pieņemšanā grupu vadītāji sēž pie galda un viņiem tiek pasniegta tēja un vietējie, tradicionālie saldumi. Pārējie stāv kājās un noskatās. Aija knapi noturās, lai neķiķinātu, jo oficiālās mēra uzrunas laikā kāds centīgs darbonis tajā pašā telpā pagūst puķupodā apmainīt zemi. Pasākums turpinās – apmaināmies laipnībām, smaidiem un dāvanām. Pēc 15 minūtēm mūs mīļi palūdz virzīties ārā no telpas, jo pieņemšana beigusies.

Pēc nopietnā pasākuma, gaidot autobusu, sēdējām kādā no organizatoru kantoriem. Viens no Andongas domes deputātiem ar platu smaidu uz lūpām drošiem soļiem dodas pie mums. Angliski viņš nerunā ne vārda, bet jo aktīvi ko stāsta, rāda telefonā kādu korejiešu deju un ik pa laikam, it kā nemanot, pieskarās Annikas ceļgalam.

Nolemjam laiku izmantot lietderīgi un „padejot lietū”. Vietējiem sejas metas bālas, kad Aija izkāpj no augstpapēžu kurpēm un soļo pa peļķēm nopakaļ Annikai, lai filmētu skatuvi, uz kuras būs jādejo grupu konkursā.

Pēcpusdienā pēc koncerta, ko šoreiz vēroja galvenokārt vecākās paaudzes skatītāji, devāmies uz mēģinājuma zāli, kur pavadījām vairākas stundas slīpējot konkursa dejas.

Nereti vienlaicīgi zālē esam pat 3 valstu komandas, no kurām tikai vienai noteiktajā stundā ir ļauts lietot mūzikas aparatūru. Jūtama spriedze un uztraukums arī citu valstu kolektīvos. Esam pateicīgi Indonēzijas dejotājiem, kas atļāva mums dejot mūzikas pavadījumā viņu oficiālās mēģinājuma stundas laikā. Noguruši, bet apmierināti ar paveikto dodamies vakariņu virzienā.

Mūsu gidam Will jeb tautā sauktam par Vilīti, pēc mūsu pirmās maltītes Korejā pieredzes, sagādāt mums vakariņu piedāvājumu mazliet līdzinās zobu sāpēm, kas bija ne tik veiksmīga. Šovakar cepām cūkgaļu uz oglēm, kas kopā ar piedevām ļoti gāja visiem pie dūšas.

Rīt svarīga diena – grupa un dueti sacenšas. Būs interesanti! Turiet īkšķus par mums un domās palīdziet dzenāt prom ciklonus, lai skatuves būtu sausas, jo tās ir bez jumtiem.

Smaidam,

Aija

One thought on “7.diena – 5.oktobris – dzimšanas diena nr. 2 un vizīte pie mēra

Leave a Reply