Pirmā diena – 28. – 29. septembris – Rīga – Stambula – Seula

Hey! Laipni lūgti mūsu Korejas blogā!

Šodien pastāstīsim, kā mums gāja garajā ceļā līdz mūsu ilgi gaidītajam galamērķim Andongas pilsētai Dienvidkorejā.

28.09. plkst. 9:00 (Pēc LV laika)

Beneficieši un līdzīgi domājošie – Annika, Emīlija, Linda, Anna Alise, Anna, Helēna, Evija, Taņa, Amanda, Edvards, Lauris, Ieva, Diāna, Mārīte un Aija – satikāmies Lidostā Rīga, viens otru atpazinām pēc zilajām somām, milzīgajiem čemodāniem, bet pats galvenais – pēc mirdzošajām acīm, kurām vēl nebija ne jausmas, ko sagaidīt no šī ceļojuma.

20160928_105513

Iečekošanās, drošības pārbaude un visas ar lidojumu saistītās formalitātes noritēja bez sarežģījumiem, kaut gan pirms tam visi mazuļi (kam mazāk par 18), salīdznot savas vecāku atļaujas, satraucās, ka kaut kas nebūs tā.

Visi tika lidmašīnā, tas forši, visi uzreiz iejutās kā mājās, skatījāmies filmas, spēlējām spēlītes priekšējā krēsla planšetītēs un priecājāmies par Latviju, kura mūsu skatam palika ar vien mazāka un mazāka. Sajūsmas spiedzieni nāca no Amandas, Lindas un Emīlijas, kuras ar lidmašīnu lidoja pirmo reizi. Lidmašīnā deva arī pusdienas, tas bija patīkams pārsteigums. Lidojums ilga apmēram trīs stundas, bet šķita, ka laiks pagāja ātri, sūdzību nebija… 20160928_105544

Ierodoties Stambulas lidostā, atradām brīvu vietu, kur pavadīt 4 stundas līdz nākamajam lidojumam. Laiku pavadījām ļoti produktīvi, pievēršot daudzu cilvēku skatienus, jo bijām mazliet atkailināti, lai visās malās varētu sazīmēt hennas rūnas laimei, panākumiem, veiksmei utt.

28.09. plkst 18:35 (Pēc LV laika)

Hennas bija nožuvušas, varējām kāpt lielajā Airbusā uz Seulu. Ieņēmām vietas un mājīgi iekārtojāmies, lai 9 stundas lidinātos pāri puspasaulei 😮

Atkal visiem sākās filmu maratoni, vakariņās ēdām vistu ar rīsiem, bija gardi.

Tālāk jau, kurš atrāk, kurš vēlāk, atlūzām un modāmies no spožās gaismas no mūsu logiem. Astoņos pēc Korejas laika lidmašīnā ēdām brokastis, bet pēc Latvijas laika tas bija divos naktī, tāpēc bija dīvaini 😀 Daži brokastis nogulēja kā normāli cilvēki, jo reāli bija DIVI NAKTĪ! 😀

Ok, četros no rīta pēc Latvijas laika gan visiem bija jābūt augšā, jo bija jākāpj ārā no lidmašīnas, pēc Korejas laika ap 10:00.

20160929_112306

Pirmie iespaidi par Koreju – wow kāds metro (Metro aizveda mūs līdz pasu pārbaudei, atkal neliels stresiņš, bet viss kārtībā, visus ielaida Korejā!), wow cik daudz mājas, wow kāds kalnains, kapēc upē nav ūdens un kuģi ir apstājušies?, wow garākais tilts pasaulē, Wooohooo!

Lidostā mūs sagaidīja Mr. Kims (mūsu draudzīgais gids, kas centīsies atbildēt uz mūsu radošajiem jautājumiem, kamēr esam Andongā), un aizveda mūs uz mūsu party busu. Devāmies ceļā uz Andongu, atkal bija iespēja nedaudz pagulēt un atgūt ceļā pazaudēto nakti, bet pa ceļam vēl iegriezāmies nobaudīt pirmo Korejiešu maltīti. Pasūtījām nūdeļu zupas, jo kādu gan pārsteigumu var sagādāt nūdeļu zupa? Bet var gan, bija interesanti (pirmais kultūršoks), īsti līdz galam nesapratām visas sastāvdaļas. Bijām paēduši un devāmies tālāk ceļā.

20160929_201947

Ieradāmies viesnīcā un numuriņi bija ļoti skaisti, plaši ar lielu TV un daudz elektroniskām ierīcēm. Samsung it visur! Jūtamies nedaudz kā nākotnē.

Iekārtojāmies, iepazinām numuriņu elektroniku un devāmies vakariņās. Šovakar bijām vakariņot Steak House. Pārsvarā mēģinājām palikt savā komforta zonā un ēdām vistu ar rīsiem, bet drosminieki izmēģināja arī steiku un garneles. Tā pat ikviens ēdiens bija Korejiešu stilā, tāpēc mums nepierasts – interesantas piedevas, asas mērces. Visiem viss garšoja, un apkalpojošais personāls ļoti jauks un pieklājīgs.

Steak House bija 5 minūšu attālumā no mūsu viesnīcas, tapēc uz turieni un atpakaļ devāmies kājām, izbaudot naksnīgās Korejas ielas. Pa ceļam iegriezāmies uzkodu kafejnīcās – nopirkām saldžukus un čurrosus. Mmmmm. (Sveiciens no Annikas Benefices dejotājiem, kas pabijuši Meksikā. Atcerieties čurrosus?)

Esam atpakaļ viesnīcā, ir 22:00, ķersimies klāt svārku gludināšanai, redzēsim cik ilgu laiku tas aizņem, pēc tam pa taisno čučēt, jo rīt svarīga diena. Brokastis atkal ēdīsim 2 naktī pēc Latvijas laika. jeej

One thought on “Pirmā diena – 28. – 29. septembris – Rīga – Stambula – Seula

Leave a Reply